Saunový svět

SAUNOVÝ SVĚT

Je všeobecně známo, že sauna je zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka. Při pravidelném saunování se zvyšuje odolnost organismu proti nachlazení, kašli a rýmě. Během saunování dochází k povzbuzení krevního systému, zvýšení srdečního výkonu, lepšímu prokrvení svalů, vnitřních orgánů, končetin i kůže. Tělo se lépe okysličuje, rozšiřují se kožní póry i cévy, zlepšuje se dýchání kůže a z těla se vylučují škodlivé látky.

Saunování je doporučováno při chronických zánětech cest dýchacích, k rehabilitaci po úrazech a ke zmírnění obtíží při artróze a revmatismu. Dle výzkumů má sauna také velmi pozitivní vliv na lidskou psychiku.

Parní sauna

Parní sauna je teplá mlhová lázeň vyhřátá na teplotu cca 45° C o vlhkosti až 100 % podobná sauně. V porovnání s klasickou saunou však není tak horká a je mnohem vlhčí. Prohřívání v páře má výrazný preventivní účinek. Z léčebného hlediska se horká pára chápe jako pudový prostředek léčby. Osvědčuje se hlavně při chronických rýmách a zánětech nosohltanu a hlasivek, dále u revmatických chorob a různých pohybových potíží. Je vhodná při léčbě poúrazových následků, osvědčuje se při nespavosti, při nedostatečném prokrvení končetin. Před použitím sauny jako léčebné procedury je však třeba se vždy předem poradit s ošetřujícím lékařem.

Finská sauna

Finská sauna je suchá sauna. Proto je nutné, aby se návštěvníci po osprchování před vstupem do sauny osušili. Teplota i vlhkost je hlídána automaticky. Lidské tělo snáší vysokou teplotu, avšak podmínkou je suchý vzduch. Při vysoké teplotě a vysoké vlhkosti hrozí opaření. Finská sauna se vyhřívá na teplotu až 110° C ale s minimální vlhkostí vzduchu.Návštěvu sauny by měli konzultovat lidé se srdečními problémy se svým lékařem.

Tepidárium

Tepidárium lidově nazýváno jako teplovzdušný skleník nabízí blahodárné účinky sálavého tepla. Teplo, které vyzařuje ze stěn, podlahy i relaxačních lavic, ohřívá vzduch na teplotu kolem 40° C. Vlhkost se zde pohybuje od 20 do 30 %. Díky sálavému teplu se prohřívá celé tělo a dochází k celkovému uvolnění organismu. Ideální místo pro přípravu na další procedury i pro závěrečný odpočinek. Je vhodný pro ty klienty, kteří nevyhledávají vysokou teplotu a vlhkost klasické sauny. Díky příznivému vlivu na imunitní systém a minimální zátěž krevního oběhu je tepidarium vhodné také jako prevence proti nemocem.


Hotel, wellnes

+420 727 986 494

Mudr. Hrabec
+420 731 100 687

Mudr. Dalibor Berka, neurolog
+420 732 630 372

Rehabilitace, fyzioterapie
+420 739 748 372